Wakacje w Turcji nierozłącznie kojarzą się z cudowną pogodą, wspaniałą opalenizną, ciepłym morzem i zakupami. Tak. Zakupy dla części turystów to argument przemawiający za tym, aby wybrać właśnie Turcję na wakacyjne wojaże. W Turcji można kupić wszystko. Począwszy od przypraw, prezentów, artykułów spożywczych, poprzez złoto czy ubrania. Właśnie ubrania są najczęściej kupowane przez turystów będących na wakacjach w Turcji. Postaramy się odpowiedzieć, dlaczego tak jest.

Ubrania, które można kupić znacznie taniej

Nie od dzisiaj wiadomo, że w Turcji można kupić sporo różnych ubrań. Można kupić tutaj także ubrania znanych projektantów. Jednak takie zakupy mogą być bardzo ryzykowne. Nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że Turcja słynie z produkcji i sprzedaży wszelkiego rodzaju podróbek. Tak niestety jest. Większość oferowanych „markowych” ubrań w niskich cenach nie ma nic wspólnego z oryginałami. Trafiają się podróbki o różnej jakości. Te tańsze zazwyczaj ciężko jest uznać, za oryginalne. Niestety te droższe, mogą być niemal nieodróżnialne od oryginalnych ubrań. Często nawet, ponoć, produkowane są w tych samych miejscach.

Z tej sytuacji wszyscy zdają sobie sprawę. A przynajmniej powinni zdawać sobie z niej sprawę. Musicie wiedzieć, że kupując rzekomo oryginalne ubrania i akcesoria na targach i bazarach kupujemy podróbki. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż wwożenie podrabianych ubrań do Unii Europejskiej nie jest legalne. Kupując takie ubrania narażamy się na to, że w przypadku kontroli granicznej zostaniemy ukarani za ich przywóz.

Takie jest prawo. Natomiast niektórzy turyści twierdzą, że kilka sztuk różnych ubrań, kupionych na własny użytek, nie wzbudza zainteresowania celników. To jednak nie jest reguła i takie zakupy mogą się skończyć dodatkowymi nieprzyjemnościami. Warto wziąć to pod uwagę, decydując się na zakupy tanich, markowych ubrań.

Bezpieczne zakupy ubrań w Turcji

Na szczęście możemy w bezpieczny i pewny sposób kupić oryginalne ubrania na wakacjach w Turcji. Także tutaj, można bez problemu kupić wiele ubrań, które nie są podróbkami. W takich przypadkach ceny oryginalnych ubrań w Turcji są oczywiście wyższe, ale nie ma problemu z ich jakością i oryginalnością. Gdzie w takim razie można je kupić? Wystarczy, że wybierzemy się na zakupy do licznych sklepów sieciowych. Tak. W Turcji są także klasyczne sieciówki, w których można kupić modne ubrania. Ubrania, które kupimy znacznie taniej niż w Polsce. Ma to związek ze słabością tureckiej waluty. Dzięki temu ceny ubrań, nawet tych oryginalnych, są w Turcji bardzo przystępne i turyści z tego korzystają.

Takich sklepów, gdzie można zrobić świetne zakupy jest dużo. W samej Alanyi znajdziemy masę sklepów sieciowych, które w swojej ofercie mają modne ubrania. Warto odwiedzić zwłaszcza LC Wakiki, czy sklep z bielizną Penti, czy też LTB lub Mavi Jeans, z ogromnym wyborem spodni. Warto zajrzeć też do DeFacto i sieciówki Koton, która jest podobna do znanego wszystkim H&M. Oczywiście w sieciówkach się nie targujemy, ale można szukać upustów i rabatów, które tak wszyscy lubimy.

Comments are closed.