Depilacja laserowa to ostatnimi czasy coraz bardziej popularny zabieg. Z czasem nie tylko kobiety, ale także mężczyźni korzystają z tej usługi. Polega ona na trwałym usunięciu owłosienia z określonych partii na ciele. Po przebytej serii zabiegów można na zawsze zapomnieć o regularnym goleniu się i towarzyszącym mu podrażnieniom i zaczerwienieniu skóry.

Depilacja laserowa – charakterystyka zabiegu

Cały zabieg depilacji laserowej jest stosunkowo szybki. Trwa od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od indywidualnej specyfikacji klienta na która składa się głównie jej kolor skóry oraz gęstość włosów. Do tych parametrów doświadczona osoba dobiera odpowiednią moc lasera i długość naświetlenia, aby zabieg był skuteczny oraz bezpieczny. Zbyt długie naświetlanie mogłoby spowodować oparzenia skóry – nie wolno do tego dopuścić. 

Wszystko opiera się o dobry laser i prawa fizyki. Laser naświetlając skórę powoduje nagrzanie się melaniny, która uszkadza cebulki włosowe. Ważne jest aby zrobiła to w fazie anagenu czyli fazie wzrostu włosa. Tylko wtedy uzyska się trwały efekt do końca życia. W przeciwnym razie cebulki włosów mogą się uśpić na jakiś czas i po paru miesiącach znowu zacząć produkować włosy. Liczba od 4 do 6 zabiegów z reguły wystarcza. 

Moc lasera jest tym większa, im jaśniejsza jest skóra. W jaśniejszej skórze znajduje się o wiele mniej melaniny niż w tej ciemniejszej. Oznacza to, że muszą być one bardzo dobrze nagrzane aby dać dobry efekt w postaci uszkodzenia wszystkich cebulek włosowych wokół siebie. Mniejsza moc lasera jest wystarczająca dla osób o ciemniejszej karnacji. Mają one więcej melaniny, więc prawdopodobieństwo uszkodzenia większej ilości włosów przy słabszej mocy rośnie.

Depilacja laserowa Białystok

Warto wybierać sprawdzone salony kosmetyczne aby powierzać swoją skórę dobrym profesjonalistom. Wtedy będzie miało się pewność co do wysokiej jakości prowadzonych usług. Przykładem miasta, w którym można znaleźć dobre salony kosmetyczne zajmujące się depilacją laserową jest Białystok.

Sprawdź również: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-bialystok/

Comments are closed.