Jakie drzwi tarasowe będą najlepszą propozycją? Wybór nie jest wcale łatwy, jeżeli weźmie się pod uwagę to, co znajduje się na rynku. Warto również zastanowić się nad tym, czy lepszą propozycją będą modele dwu czy też trzyskrzydłowe.

Dwa czy trzy skrzydła?

Jak łatwo się domyślić, te okna mające dwa skrzydła mają mniejszą powierzchnię przeszkloną. Drzwi tarasowe trzy skrzydłowe pozwalają na lepszy widok, jak również na pozyskanie szerokiego przejścia. Okna, które mają dwa skrzydła, posiadają słupek – chociaż nie jest on koniecznością. U producentów można znaleźć te modele, które mają dwa skrzydła, ale nie mają takowego słupka. Jeżeli chodzi o okna, które mają trzy skrzydła, to można spotkać modele, które dwa skrzydła mają ruchome rozwieralne, a trzecie skrzydło jest rozwieralno-uchylne. Jak więc widać, wybór takich okien bardzo trzeba dokładnie przeanalizować.

Drzwi tarasowe – rodzaje

O tym, jakie będziemy posiadali wyjście na taras, należy zdecydować już na etapie tworzenia projektu domu, ponieważ będzie to miało wpływ na całościową konstrukcje. Do wyboru są klasyczne modele okien tarasowych, czyli rozwieralno-uchylne. Chociaż pod tym względem oferta jest równie bogata i do wyboru mamy także okna uchylno-przesuwne, podnoszono-przesuwne i harmonijkowe. Które z nich będą najlepsze? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Podejmując decyzję należy wziąć pod uwagę chociażby ilość pieniędzy, jaką można przeznaczyć na ten cel. Warto także zawsze skorzystać z pomocy odpowiednich specjalistów. 

Comments are closed.