Trend na duże donice nadal trwa! Podpowiadamy, gdzie ustawiać donice dekoracyjne, aby uzyskać stylowy i praktyczny efekt.

1. Donice ustawione wzdłuż ściany

To najczęściej spotykana opcja, która sprawdzi się w każdym salonie. Donice umieszczane są wtedy przy ścianie, stanowiąc niebanalną ozdobę. Gdy jedna ze ścian w salonie jest pusta, ustawienie pod nią donicy dekoracyjnej z roślinami jak wysoka trawa lub wężownica będzie strzałem w dziesiątkę.

Pod ścianę najlepiej wybierać donice dekoracyjne w kształcie wąskich prostopadłościanów – wtedy nie będą zabierały niepotrzebnie miejsca, a przy tym pozwolą na stworzenie stylowo wyglądającego zielonego zakątka.

Do dyspozycji jest wiele kolorów donic, dlatego można dopasować je indywidualnie do charakteru wnętrza. Największą popularnością cieszą się barwy jak czerń, biel, szarość, brąz, a także odcienie metaliczne – srebrny, złoty.

2. Dekoracyjne donice do wydzielenia przestrzeni

Duże donice mogą również świetnie sprawdzić się jako przegroda do wydzielenia przestrzeni w salonie. Można umieścić je w miejscu, w którym chce się oddzielić korytarz od salonu lub zaakcentować schody. Donice z ozdobnymi kwiatami pozwalają na optyczne uporządkowanie przestrzeni i wyznaczenie w niej naturalnych ciągów komunikacyjnych. Jednocześnie nie przytłaczają wnętrza, nadając mu elegancki wygląd i wprowadzając do aranżacji powiew naturalnej świeżości.

Do wygradzania przestrzeni najlepiej nadają się donice dekoracyjne o prostokątnym profilu, lecz można również zdecydować się na inne modele, na przykład donice w kształcie stożkowym. Ciekawy efekt daje także wykorzystanie donic o różnych wysokościach.

3. Duże donice przy balkonie lub tarasie

Doskonałym miejscem do ustawienia dużej donicy dekoracyjnej będzie także okno znajdujące się przy balkonie albo tarasie. To tam roślina będzie miała optymalne warunki do wzrostu ze względu na obecność naturalnego światła.

Do ustawienia przy oknie balkonowym albo tarasowym można wybrać donice o wielu kształtach i wysokościach. Najlepiej jednak, aby nie były one zbyt wysokie, ponieważ mogą wtedy nadmiernie blokować dopływ światła do pomieszczenia. W tej roli znakomicie sprawdzą się również donice na nóżkach i na stelażach.

Już jedna donica z piękną rośliną może ożywić aranżację salonu, dlatego przy poszukiwaniu pomysłów na aranżację wnętrza warto wziąć pod uwagę takie naturalne dekoracje. Szeroka gama wzorów dużych donic oraz różne gatunki roślin pomagają w stworzeniu zachwycających kompozycji w każdym salonie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.