Filtrowanie wody stało się bardzo popularną metodą na uzyskanie smacznej i pachnącej wody. Niestety woda wprost z kranu często taka nie jest. Nie pachnie zachęcająco zawierając w sobie chlor czy metale ciężkie zmniejszające przyjemność z jej picia. Filtry wody do dzbanków Brita są w stanie odmienić jej obraz dzięki czemu stanie się idealnie smaczna i pachnąca! Wszystkie zanieczyszczenia zostaną pochłonięte w cząsteczkach węgla aktywnego.

Rodzaje filtrów do dzbanków

 

Mimo dobrych wartości filtrujących i całego oczyszczania wody niektóre osoby i tak nie chcą korzystać z usług wody filtrowanej. Mówią, że nie posiada ona dodatkowych minerałów przez co nie dostarcza im odpowiednich wartości. Jednak dla osób chcących uzyskać lepszą jakość wody istnieją pewne rozwiązania. Są nimi:

-Filtry wzbogacające wodę w jony magnezu; dzięki nim woda w trakcie filtrowania nie tylko usuwana jest z dodatkowych zanieczyszczeń. Dają one także dodatkową ilość jonów magnezu co jest idealnym rozwiązaniem dla osób trenujących, którzy tracą sporą ilość tego minerału.

-Filtry usuwające twardość wody; są to filtry wzbogacone w dodatkową ilość żywicy jonowymiennej, która zmiękcza wodę. Oznacza to, że usuwa podwyższone ilości węglanów wapnia i magnezu wytrącające się w postaci problematycznego osadu. Dzięki temu tak przefiltrowaną wodę jak najbardziej można używać do ekspresów do kawy, czajników elektrycznych czy żelazek gdzie woda jest stale podgrzewana.

-Filtry alkalizujące wodę; są to specjalne filtry podnoszące pH wody. Niektóre osoby mają zalecenia odnośnie picia wody właśnie w takiej postaci. Filtry alkalizujące potrafią robić to równocześnie z oczyszczaniem!

Podsumowanie

 

Jak widać grupa filtrów do usuwania zanieczyszczeń z wody kranowej nie jest jednolita. Wystarczy jedynie zdecydować się na odpowiednia grupę filtrów dopasowaną do własnych, indywidualnych potrzeb. Rynek jest pełen różnorodności w tej kategorii – wystarczy jedynie umieć dobrze poszukać i wybrać swój model!

Comments are closed.