Wypoczynek blisko natury to świetna opcja dla osób, które nie chcą wyjeżdżać daleko za miasto. Własny ogród czy nawet taras mogą stać się przestrzenią, które pozwolą nam odpoczywać kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Kluczem do relaksu jest znalezienie odpowiedniego kompletu mebli ogrodowych. Co proponują nam dzisiaj producenci?

Meble dopasowane do potrzeb 

Przyglądając się kolekcjom topowych producentów zauważymy, że meble możemy podzielić na wypoczynkowe lub kawowe. W przypadku tych pierwszych mówimy przede wszystkim o sofach narożnych, ale również o wygodnych fotelach, leżankach ogrodowych czy fotelach wiszących w formie kokonów. W przypadku kompletów kawowych są to zazwyczaj zestawy składające się ze stolików kawowych oraz kilku krzeseł – podpowiadają pracownicy marki gardenspace.pl. Nowoczesne meble ogrodowe zaskoczą nas pod wieloma względami – są one wykonane z trwałych materiałów, zabezpieczonych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Zachwycą również designem – projektanci oddają w nasze ręce komplety zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami, jak i klasyczne zestawy. 

Z jakich materiałów tworzone są meble ogrodowe?

Wśród licznych materiałów na meble ogrodowe to technorattan cieszy się największym zainteresowaniem. Technorattan to nic innego jak plecionka syntetyczna, która zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, ścieraniem, zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Technorattan do złudzenia przypomina naturalny rotang, przez co doskonale prezentuje się on w otoczeniu zieleni i natury. Stelaże mebli technorattanowych tworzy się z lekkich konstrukcji aluminiowych malowanych proszkowo. Wśród innych, chętnie wybieranych mebli ogrodowych wymienia się te oparte na stelażach z naturalnego, litego drewna. 

Comments are closed.