Pobudzają zmysły, ćwiczą umiejętności ruchowe percepcyjne. Zabawki edukacyjne bawiąc, uczą nowych umiejętności oraz rozwijają i utrwalają już zdobyte. Odpowiednio dobrane do wieku dziecka i jego zainteresowań będą wspaniałym uzupełnieniem innych zabawek. Zabawki edukacyjne to doskonały prezent dla młodszych i starszych dzieci. Nie zawsze wiemy jak wybrać zabawkę edukacyjną odpowiednią dla wieku dlatego w tym artykule postaramy się podpowiedzieć jak najlepiej dokonać wyboru.

Zabawka dla niemowlęcia

Dla najmłodszych dzieci warto postawić na zabawkę o wyrazistych i zróżnicowanych kolorach, która przykuje jego uwagę. Najbardziej popularnymi zabawkami dla niemowląt są różnego rodzaju grające i świecące karuzele zawieszane nad wózkiem bądź łóżeczkiem. Podobne funkcje mają również zabawki wyświetlające różnego rodzaju kształty na ścianach lub suficie. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się także tak zwane maty edukacyjne. Gdy dziecko będzie trochę starsze warto znaleźć zabawki edukacyjne, które mają różnego rodzaju kształty do dopasowywania. Sprawdzają się również doskonale tablice edukacyjne i wszelkiego rodzaju interaktywne chodziki.

Zabawka dla dwulatka

W drugim roku życia dzieci stają się bardzo ruchliwe i zaczynają naśladować zachowania rodziców. Zabawki edukacyjne dla dzieci powinny rozwijać ich zdolności manualne i pierwsze słownictwo. Fajnym prezentem mogą okazać się przedmioty odwzorowujące prawdziwe sprzęty: wszelkiego rodzaju zestawy małego majsterkowicza, akcesoria medyczne i fryzjerskie, minikuchenki, pralki czy odkurzacze. Sprawdzą się również zabawki edukacyjne takie jak puzzle, drewniane klocki, kolorowanki i pierwsze książeczki edukacyjne.

Zabawka dla trzylatka

Świetnym prezentem dla każdego trzylatka będzie zabawka, którą wykorzysta w ruchu. Bardzo dobrze sprawdzają się wszelkie zabawki pomagające w treningu dłoni i sprawności manualnych. Klocki, łamigłówki czy sortery. Dobrym pomysłem będą również pierwsze książeczki, elektroniczne tablice edukacyjne i wszelkiego rodzaju zabawki motywujące do aktywności ruchowej. Takie jak rowerki zwykłe, pchacze i rowerki biegowe.

 

Comments are closed.