W knifemakingu dobrej jakości urządzenia są na wagę złota. Niektóre są przydatne i ułatwiają prace, a inne są po prostu niezbędne. Jedno jest pewne – rzemieślnik bez swoich ulubionych urządzeń nie jest w stanie wykonać najlepszego dzieła. W tym przypadku jest podobnie – jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm w bardzo przystępny sposób pomaga szlifować nóż knifemakera zapewniając mu najwyższą jakość wykonania.

 

Jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm – budowa

 

Jig zbudowany jest z dokładnie 60 otworów wyposażonych w gwint m6. Jego długość to około 30cm. Wiele jigów można zrobić samodzielnie, jednak żaden z nich nie będzie tak precyzyjny jak ten jig wspomagający nakładanie szlifów. Bowiem wykonany jest z aluminium, które jest materiałem idealnie przystosowanym do szlifowania. Nakładanie szlifów dzięki aluminium jest o wiele przyjemniejsze – zapewnia lekkość jiga i dobre odprowadzenie ciepła. W wyniku tego jig wspomagający nakładanie szlifów nie nagrzewa się co dodatkowo ułatwia całą pracę.

 

Otwory są rozstawione na większości powierzchni jiga w sposób zupełnie symetryczny co zapewnia równomierną prace. Dodatek specjalistycznych sprężyn ma za zadanie usztywnić całą budowę jiga zapewniając pewne szlifowanie w każdych warunkach. Mimo wszystko dla zapewnienia optymalnych parametrów dla każdego knifemakera sprężyny można w każdym momencie ściągnąć.

Cena tutaj gra istotną rolę – pewnie często można znaleźć jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm w tańszej wersji. Jednak za ceną idzie jakość – dobry materiał, trwałość i stabilność to parametry, za które warto dopłacić.

 

Podsumowanie

Jig wspomagający nakładanie szlifów 250mm to uniwersalna pomoc w szlifowaniu każdego noża. Wiele osób decyduje się na tak zwane szlifowanie z ręki. Jednak zazwyczaj jakość i precyzja wykonanego szlifu w taki sposób pozostawia wiele do życzenia. Również taka praca jest daleka od jakiegokolwiek komfortu. Wraz z jigiem szlifowanie będzie czystą przyjemnością!

Comments are closed.