Kosmetyki do pielęgnacji skóry mogą okazać się niewystarczające, gdy cera potrzebuje dogłębnego odżywienia, nawilżenia i regeneracji. W tej sytuacji sprawdza się mezoterapia igłowa, czyli zabieg iniekcyjny, który polega na aplikacji wybranych składników aktywnych. Wyjaśniamy, na czym polega i jakie daje efekty.

Mezoterapia igłowa – co to jest i do czego służy?

Mezoterapia igłowa to zabieg iniekcyjny, który pomaga usunąć najbardziej widoczne obawy spadku kondycji skóry. Dostarcza bezpośrednio do środkowej warstwy skóry substancje pielęgnujące, dzięki czemu jest w stanie w krótkim czasie zaspokoić najważniejsze potrzeby skóry. Odpowiedni dobór składników aktywnych pozwala na odżywienie, nawilżenie, rozświetlenie i odmłodzenie cery. Działanie mezoterapii igłowej wynika nie tylko z zastosowanych preparatów. Korzystnie na skórę wpływa też sama iniekcja – poprzez naruszenie wierzchniej warstwy skóry dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia igłowa ma więc na celu odżywienie skóry, ale też pobudzenie w niej naturalnych procesów regeneracyjnych. Zabieg ten znalazł zastosowanie przede wszystkim w odmładzaniu twarzy. Można zastosować go również na całe ciało, np. w celu redukcji cellulitu, a także na skórę głowy, aby pobudzić wzrost włosów i zahamować łysienie.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa w Klinice Miracki w Warszawie zawsze poprzedzona jest wywiadem lekarskim, którego celem jest ocena kondycji skóry, wykluczenie przeciwwskazań oraz dobranie odpowiedniego preparatu. Następnie lekarz wstrzykuje substancje w określone miejsca na skórze. W tym celu posługuje się strzykawką i bardzo cienką igłą. Preparaty stosowane podczas mezoterapii igłowej mogą zawierać: kwas hialuronowy, kolagen, witaminy, minerały, wyciągi roślinne i wiele innych substancji o korzystnym dla skóry działaniu. Koktajl witaminowy wstrzykiwany jest punktowo w miejsca, które najbardziej wymagają odżywienia, nawilżenia i regeneracji. Iniekcja natychmiast pobudza procesy produkcji kolagenu i elastyny w skórze, które zachodzą stopniowo w ciągu kilku następnych tygodni.

Zalety iniekcyjnej aplikacji składników aktywnych

  • Dzięki iniekcji można mieć pewność, że wszystkie składniki preparatu dotrą tam, gdzie powinny i będą mogły od razu rozpocząć swoje lecznicze działanie.
  • Efekty mezoterapii igłowej widoczne są już po wykonaniu jednej sesji, chociaż specjaliści zalecają zazwyczaj serię kilku zabiegów. Terapię warto powtarzać co kilka miesięcy, aby utrwalić i wydłużyć jej działanie.
  • Mezoterapia igłowa nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak nie przeszkadza to w powrocie do codziennych obowiązków.
  • Przy pomocy mezoterapii igłowej można zredukować niedoskonałości nawet w tak delikatnych miejscach, jak okolice oczu. Odżywienie skóry na tym obszarze pozwala zniwelować obrzęki i zasinienia oraz wygładzić „kurze łapki’.
  • Mezoterapia igłowa świetnie sprawdza się jako element terapii łączonych z radiofrekwencją, ultradźwiękami czy laseroterapię. Zestaw zabiegów oraz ich kolejność ustala lekarz tak, aby nie doszło do niekorzystnych interakcji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej, odwiedź Find Beauty Expert.

Comments are closed.