Stworzenie wygodnego i komfortowego salonu nie jest dzisiaj wyzwaniem. Elementem, któremu warto poświęcić więcej czasu, są okna do salonu. Olbrzymia różnorodność produktów sprawi, że podjęcie szybkiej decyzji może nie być proste!

Okna do salonu – jakie role spełniają?

Salony to pomieszczenia, gdzie odpoczywamy, podejmujemy gości, nierzadko wnętrza te są wykorzystywane do podawania posiłków. Istotne jest, aby były funkcjonalnie zaprojektowane oraz wyposażone w sposób dopasowany do potrzeb. Salon powinien być widny, dlatego okna do salonu również powinny być wysokiej klasy. Współcześnie wśród najchętniej wybieranych wymienia się panoramiczne okna do salonu – okna panoramiczne stosowane są przede wszystkim w domach jednorodzinnych. Okna tego typu dają wrażenia otwarcia pomieszczenia na taras i na ogród – tak duże przeszklenia sprawiają, że zieleń na zewnątrz jest wręcz na wyciągnięcie ręki. Oczywiście estetyka to nie jedyna zaleta tego typu okien – panoramiczne okna do salonu pozwalają na maksymalne doświetlenie wnętrza, co jest istotne szczególnie w miesiącach jesiennych i zimowych. Dzięki usytuowaniu salonu po południowej stronie domu, okna panoramiczne przyczyniają się do nagrzewania wnętrz przy pomocy promieni słonecznych.

Przesuwne okna do salonu

Niebanalnym rozwiązaniem w pokojach dziennych i salonach są przesuwne okna. Okna takie doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, ale także przestrzeniach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Okna przesuwne opierają się na wzmocnionych, stabilnych ramach, dzięki którym możliwe jest przesuwanie konstrukcji przeszklenia. W ten sam sposób tworzone są drzwi tarasowe. Takie przeszklenie pozwala na nietuzinkową aranżację przestrzeni i wpuszczenie większej ilości naturalnego światła do wnętrza.

 

 

Comments are closed.