Wśród licznych rozwiązań, oferowanych przez projektantów stolarki okiennej, okna nieotwierane cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Nowoczesna stolarka okienna zaskoczy nie tylko niebanalnym formatem, ale też świetnymi parametrami technicznymi. Gdzie wykorzystać okna nieotwierane? Jakie są ich zalety?

 

Okna nieotwierane w domach skandynawskich i industrialnych

Jeszcze kilka lat temu okna nieotwierane kojarzone były przede wszystkim z biurowcami. Dzisiaj okna tego typu są coraz chętniej wykorzystywane w domach prywatnych. Olbrzymia popularność wynika z faktu, że okna nieotwierane wielkoformatowe świetnie wpisują się w nowoczesne trendy architektoniczne. Okna takie mogą być wykorzystywane przede wszystkim w domach skandynawskich, ale też w architekturze industrialnej czy minimalistycznej. Przeszklenia wielkoformatowe zmieniają odbiór bryły domu, sprawiają, że staje się ona wizualnie lżejsza. Okna nieotwierane wielkoformatowe otwierają przestrzeń domu, sprawiają, że zanikają przeszkody architektoniczne w postaci ścian czy grubych ram mniejszych okien otwieranych.

 

Jakie zalety maja okna nieotwierane?

Podstawową zaletą okien nieotwieranych jest ich cena – z prostych kalkulacji wynika, że okna takie mogą być nawet o 30% tańsze w stosunku do okien otwieranych. Wynika to z faktu, że okna nieotwierane są prostsze konstrukcyjnie i zawierają znacznie mniej elementów. Drugą ważną kwestią jest wysoka jakość okien tego typu – są one zaprojektowane z dbałością o najmniejsze detale, szyby są wklejane w ramy. Oznacza to, że okna nieotwierane doskonale będą chronić przed chłodem. Atutem okien nieotwieranych jest również fakt, że stanowią one barierę dla włamywaczy – brak klasycznych rygli sprawia, że trudno jest sforsować takie okna przy pomocy klasycznych narzędzi.

 

 

Comments are closed.