Szukając parasola ogrodowego warto rozważyć dwie ważne opcje – parasol ogrodowy stojący lub z wysięgnikiem. Oba warianty są bardzo praktyczne, lecz czy zawsze będą tak samo funkcjonalne? Jaki parasol lepiej sprawdzi się w moim ogrodzie?

Parasol ogrodowy stojący czy z wysięgnikiem, oto jest pytanie!

Parasol na wysięgniku jest nowoczesnym i innowacyjnym rozwiązaniem, szczególnie, że dostępnych jest wiele wariantów tego produktu. Dzięki temu każdy znajdzie wariant odpowiedni do swoich potrzeb. Parasol ogrodowy na wysięgniku dostępny jest w ofercie m.in.https://gardenspace.sk/zahradne-slnecniky. Modele te bardzo łatwo ustawić w taki sposób, aby skutecznie chronił przed słońcem. Ramię parasola można odpowiednio profilować, dzięki czemu nie trzeba przenosić całej jego konstrukcji, gdy słońce zmieni swoją pozycję.

Parasole stojące są z reguły mniejsze i zdecydowanie bardziej mobilne. To produkt najczęściej zdecydowanie tańszy niż stabilne parasole na wysięgniku. Parasole ogrodowe stojące mogą być albo wbijane bezpośrednio w ziemię, albo w specjalną podstawę, co jest rozwiązaniem znacznie korzystniejszym niż parasol wbijany bezpośrednio w ziemię. Pozwala to ochronić trawnik przed mało estetycznymi dziurami w ziemi.

Parasol ogrodowy za i przeciw

Z całą pewnością warto kupić parasol ogrodowy, jedynie należy zastanowić się, który z wariantów będzie rozwiązaniem lepszym, biorąc pod uwagę funkcjonalny i praktyczny wymiar. Jeśli nie zależy nam na mobilności, bo parasol będzie używany tylko w jednym miejscu, to lepszym rozwiązaniem będzie parasol na wysięgniku.

Comments are closed.