Posiadacze samochodu czy motocykla doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne i wygodne jest posiadanie ubezpieczeń motoryzacyjnych. W Polsce obowiązkowym ubezpieczeniem jest polisa OC czyli odpowiedzialności cywilnej – polisa ta powinna być dostępna podczas każdej kontroli drogowej. Jakie jeszcze polisy możemy zakupić w Polsce?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową dla posiadaczy pojazdów mechanicznych w Polsce. Polisa ta pozwala na pokrycie strat materialnych powstałych przez nas na drodze. Polisa OC jest ważna rok – to niezwykle ważne, aby zachować jej ciągłość i zakupić kolejną przed upływem terminu poprzedniej. Brak polisy OC może skutkować nie tylko mandatami podczas inspekcji drogowej, ale również kosztować nas majątek, kiedy spowodujemy kolizję. Jaka jest cena ubezpieczenia OC? Okazuje się, że cena nie jest stała i zależy od wielu czynników, w tym od naszego wieku, naszego stażu za kierownicą czy też od posiadanych zniżek. Polisę możemy zakupić przez Internet – oferują nam je topowe biura ubezpieczeniowe.

AC i Assistance – co wybrać?

Poza obowiązkową polisą OC możemy również dodatkowo zainteresować się polisą AC – jest ona rekomendowana w przypadku samochodów nowych. Dzięki AC możliwe będzie odzyskanie pieniędzy za naprawy naszego samochodu, kiedy uszkodzenie powstało w wyniku zdarzenia drogowego czy kolizji. Istotne jest to, że AC pokrywa również szkody wyrządzone przez zmienne warunki atmosferyczne – oznacza to, że uszkodzenia na karoserii wywołane gradem również możemy zgłaszać do ubezpieczyciela. W przypadku polisy Assistance możemy korzystać z pomocy drogowej – to istotne z punktu widzenia osób, które pracują w drodze. Assistance obejmuje holowanie i naprawę samochodu, ale również zagwarantuje samochód zastępczy czy noclegi, jeśli jesteśmy daleko od domu. 

Comments are closed.