Codzienne gotowanie nie musi być nudne i powtarzalne – w tworzeniu wyjątkowych dań pomogą zarówno sezonowe produkty, jak i wysokiej jakości garnki. Jakie komplety garnków sprawdzą się najlepiej w domowych kuchniach? Które z nich odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie i uszkodzenia?

Garnki kuchenne stalowe – trwałość na długie lata!

Szukając idealnego kompletu garnków, warto zwrócić uwagę na nowoczesne zestawy garnków stalowych. Stal nierdzewna 18/10, z której tworzone są garnki, jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci i korozji, nie odkształca się, nie jest podatna na kruszenie. Garnki takie zachowają doskonały wygląd przez szereg lat. W stalowych garnkach stosowane jest wielowarstwowe dno – jednym z elementów takiej konstrukcji jest aluminiowy dysk, który pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Proces ten przyczynia się do znacznie szybszego przygotowywania potraw i do oszczędności energii. Stalowe garnki posiadają profilowane uchwyty i rączki – są one tworzone z materiałów nieprzewodzących ciepła, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo podczas użytkowania. Atutem są również elementy takie jak lejki i cedzaki, które pozwolą na wygodniejsze zlewanie sosów.

Patelnie ceramiczne zawsze pod ręką

Smażenie wybranych produktów sprawia, że nabierają one wyjątkowego smaku, chrupkości. Aby smażyć smacznie i zdrowo, warto wykorzystać ceramiczne patelnie – mówią pracownicy marki gerlach.pl. Patelnie takie posiadają dno wyściełane powłokami ceramicznymi i teflonowymi, dzięki czemu potrawy nie przywierają. Atutem jest tu również możliwość smażenia na minimalnej ilości tłuszczu. Patelnie ceramiczne są trwałe, posiadają profilowane rączki i doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie domowej kuchni. Warto mieć je pod ręką!

 

 

Comments are closed.