Odziedziczenie starego domu po kimś z rodziny to jednocześnie dobra i zła wiadomość – z jednej strony cieszymy się z niespodziewanego przyrostu naszego majątku, z drugiej przeraża nas sama myśl o konieczności przeprowadzenia w nim gruntownego remontu. Czy faktycznie jest się czego bać?

Od czego zacząć?

Jeśli nie znamy się na remontach, warto zasięgnąć porady specjalisty, który pomoże nam określić zakres koniecznych prac i oszacować ich przybliżony koszt. Tutaj zdecydowanie przyda się opinia eksperta – stan domu może na pierwszy rzut oka nie być zły, a jednak w środku mogą się kryć nieprzyjemne niespodzianki, nie do wychwycenia dla niewprawnego oka.

Odziedziczona nieruchomość znajduje się w województwie opolskim? Jesteś w dobrej sytuacji – jeśli chodzi o usługi budowlane Opole ma naprawdę wiele do zaoferowania. Warto przejrzeć ogłoszenia w Internecie oraz zasięgnąć opinii u osób, które niedawno mierzyły się z wykończeniem czy remontem domu.

Wymarzone miejsce na ziemi?

Jeśli od dłuższego czasu nosiłeś się z zamiarem kupna mieszkania czy domu, nieruchomość otrzymana w spadku będzie dla Ciebie prawdziwym prezentem od losu.

W przypadku domu w naprawdę złym stanie wprowadzenie się musi być poprzedzone gruntownym remontem, inaczej może to być nie tylko rozczarowujące, ale wręcz niebezpieczne.

Jeśli jednak dom wymaga tylko odświeżenia, możemy wprowadzić się od razu i zaoszczędzić na równoczesnym wynajmie. Udało się odłożyć odpowiednią kwotę na remont i nie wiesz od czego zacząć? Zwróć się do firmy zajmującej się tym profesjonalnie. Jak już wspomniano, w temacie jakim są usługi budowlane Opole nie ma się czego wstydzić – znajdziesz tam specjalistów na każdą kieszeń.

Wyremontować i sprzedać?

To, że odziedziczyliśmy dom, nie oznacza oczywiście, że będziemy w nim mieszkać – w zależności od naszej sytuacji rodzinnej i zawodowej może się to okazać niemożliwe. Sytuacja na rynku nieruchomości jest jednak na tyle atrakcyjna, że na odsprzedaniu odziedziczonego domu z pewnością uda się dobrze zarobić.

Jeśli zdecydujemy się na sprzedaż domu, warto zastanowić się, czy bardziej opłaca się wystawić go na sprzedaż od razu, czy dopiero po wykonaniu pewnych inwestycji. Wszystko zależy od tego, jakim czasem i jakim budżetem dysponujemy. Specjaliści usług budowlanych w Opolu pomogą ustalić, jakie prace byłyby konieczne, by znacząco zwiększyć wartość nieruchomości. Być może z pomocą niewielkiego kredytu uda się zrobić na remoncie naprawdę dobry interes?

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://ksetra.pl/.

Comments are closed.