Chroniczny ból może mieć bardzo różną postać i dużym stopniu utrudniać codzienne funkcjonowanie. Najczęściej stosuje się w takich sytuacjach leczenie farmakologiczne, które jednak nie zawsze jest skuteczne, a ponadto niesie ze sobą również skutki uboczne, np. obciążając układ pokarmowy. Czy istnieją inne alternatywy?

 

Chroniczny ból – co najczęściej boli?

Ból możemy odczuwać z różnych przyczyn, ale wtedy jest on najbardziej męczący, jeśli pojawia się systematycznie i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Liczne badania dowodzą, że najczęściej cierpimy na chroniczne bóle pleców, barków, karku czy głowy. Bardzo często jest to spowodowane siedzącym trybem życia, stresem i brakiem aktywności, ale przyczyny mogą być także zupełnie inne. W pierwszej kolejności ratujemy się farmaceutykami, takimi jak tabletki przeciwbólowe czy maści, ale zazwyczaj pomagają one doraźnie, a ponadto mają również skutki uboczne, w tym przede wszystkim tabletki stanowią poważne obciążenie dla układu pokarmowego, szczególnie gdy przyjmowane są często i w dużych ilościach. Dlatego poszukuje się również innych sposobów na tego rodzaju bóle – jednym z nich jest wibroterapia. https://www.wibroterapia.com/

 

Wibroterapia – co to takiego?

Okazuje się, że chroniczny ból, np. pleców, karku czy barków można także skutecznie pokonać z pomocą metody, jaką jest wibroterapia. W czasie tej terapii dolegliwości bólowe ustępują wskutek stymulowania wibracjami. Dzieje się tak dzięki temu, że mechaniczne i miejscowe wibracje wykazują korzystne skutki, np. wzrasta aktywność mięśni oraz usprawnia się przepływ krwi i limfy. Metoda te jest od dawna wykorzystywana przez rehabilitantów, fizjoterapeutów czy lekarzy medycyny sportowej i przede wszystkim przynosi ulgę w bólu.

 

Terapia wibracjami – czy ma skutki uboczne?

Zaletą tego rodzaju terapii jest to, że nie niesie ona ze sobą żadnych skutków ubocznych, czego nie można powiedzieć o leczeniu farmakologicznym. Ponadto wibroterapia nie powoduje również uzależnienia, co jest możliwe w przypadku regularnego zażywania leków przeciwbólowych. Tym samym jest to sposób radzenia sobie z różnego rodzaju bólami całkowicie bezpieczny, nie wywołujący uzależnienia, a przy tym także bardzo skuteczny, co poparte jest licznymi badaniami w tym kierunku.

Comments are closed.