Przydomowy ogród czy taras coraz częściej stają się miejscem wypoczynku i relaksu dla całej rodziny – przestrzeń wypełniona zielenią sprzyja regeneracji, wpływa na dobre samopoczucie. Aranżując ogród lub taras, warto pamiętać o tym, jak ważny jest odpowiedni parasol ogrodowy. Wpłynie on nie tylko na komfort, ale również na odbiór przestrzeni.

W poszukiwaniu cienia – funkcjonalny parasol ogrodowy

Decydując się na zaaranżowanie przestrzeni przydomowej, warto skupić się na meblach – ważne, aby były one nie tylko wygodne, ale też eleganckie i zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Uzupełnieniem dla mebli ogrodowych powinien być parasol, który w czasie słonecznych dni ochroni przed silnym promieniowaniem słonecznym oraz zapewni komfortowy cień. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy materiałów czasza parasola nie wchłania kurzu, nie płowieje. Odpowiedni dobór materiałów i powłok sprawia, że parasol ochroni zarówno przed słońcem, jak i niespodziewanym deszczem. Aby zachować doskonałą kondycję parasola, poza sezonem powinien być on chroniony przy pomocy pokrowca ogrodowego – wysokiej jakości pokrowce znaleźć można na stronie gardenspace.pl.

Jak zaprojektować idealny ogród?

Idealna przestrzeń wypoczynkowa to połączenie trwałości, wygody i estetyki. Współcześnie olbrzymi wybór mebli ogrodowych pozwala na zaprojektowanie tarasu czy ogrodu zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym, prowansalskim, rustykalnym – możliwości jest wiele. Poza meblami konieczne jest pamiętanie o dodatkach: doskonałym sposobem na urozmaicenie przestrzeni są donice wypełnione ulubionymi kwiatami, ale również lampiony, które można ustawić na stole, parapecie czy też wzdłuż ścieżek ogrodowych. Doskonałym sposobem na rozświetlenie strefy wypoczynkowej jest zastosowanie lamp solarnych, które mogą być ładowane poprzez kabel USB, jak i promienie słoneczne.

Comments are closed.