Mieszkania w bloku już same z siebie nie należą do wielkich pomieszczeń. Chociaż nie ma na co narzekać. Lepiej stać się dumnym posiadaczem takiego mieszkania, niż nie mieć nic. Kuchnia z salonem w bloku to jedna z najmodniejszych i ciekawych inspiracji, która wybierana jest przez wiele osób.

2 w 1

Kuchnia z salonem w bloku pozwala na optyczne powiększenie całej przestrzeni. Likwidacja ściany pomiędzy jednym a drugim pomieszczeniem to dobre rozwiązanie, ponieważ kuchnię i salon można lepiej doświetlić – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę duże okno na balkon. Przy czym warto pomyśleć o tym, aby ustawić umowną granicę pomiędzy jednym a drugim pomieszczeniem. Taką granicą może stać się blat roboczy, który może pełnić również funkcję stołu. Można również zdecydować się na barek, który będzie pomocny, jeśli chodzi o przechowywanie różnych rzeczy w domu. 

Spójna kuchnia z salonem w bloku

Połączenie dwóch pomieszczeń jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ale trzeba pamiętać o pewnych zasadach przy tej okazji. Obydwa pomieszczenia muszą być ze sobą spójne. Nie ma tutaj mowy o różnych stylizacjach, ponieważ mogą się one ze sobą “kłócić”. Można zdecydować się chociażby na ten sam kolor ścian lub też można zdecydować się na podobny wzór występujący na meblach. Dobrym wyborem wydaje się również podłoga, która może być taka sama dla obydwu pomieszczeń. Jest wiele pomysłów na to, aby urządzić spójne i funkcjonalne pomieszczenie. Każda osoba na pewno wybierze dobre rozwiązanie dla siebie. 

Comments are closed.