Dbanie o ładne i estetyczne paznokcie wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. By były one olśniewające, należy uprzednio dokonać szeregu rozmaitych czynności. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci stanowi więc ostatnie, ale za to najważniejsze ogniwo całego tego procesu.

Co trzeba zrobić przed nałożeniem hybrydy na paznokcie?

Przede wszystkim równo je obciąć i oczyścić płytkę paznokciową z brudu, pyłu i resztek naskórka. Następnie warto zadbać o skórki ładnie je przyciąć i nawilżyć. Po trzecie należy upewnić się, czy na paznokciach nie ma żadnych przebarwień, plamek oraz zgrubień.

To mogłoby skutkować tym, iż zabieg zdobienia paznokci musiałby zostać odwołany lub przełożony na inny termin. Dzień przed nałożeniem hybryd należy paznokcie porządnie samemu nawilżyć, obejrzeć. To wszystko po to, by nie najeść się niepotrzebnego wstydu w salonie kosmetycznym.

Jak wygląda od strony praktycznej metoda hybrydowa zdobienia paznokci?

Jak już wcześniej zasygnalizowano- jej pierwsza faza opiera się na tym, by usunąć wszystkie zanieczyszczenia i stłuszczenia z rejonów paznokci. Następnie należy na paznokcie nałożyć specjalny lakier. Gdy to już stanie się faktem, trzeba nałożyć na nie kolejną warstwę. Tyle tylko, że żelu. Dla utrwalenia efektu po każdym nałożeniu obu warstw paznokcie powinno się poddać działaniu lampy UV. Ma ona za zadanie utwardzić zarówno lakier, jak i żel- by nie odpryskiwały i nie traciły połysku.

Czy hybrydowa metoda zdobienia paznokci jest czasochłonna?

Niestety tak, bo zajmuje na pewno więcej czasu niż pomalowanie paznokci zwyczajnym lakierem. Niemniej dla sprawnej i doświadczonej manikiurzystki zrobienie tego powinno zająć nie więcej niż godzinę z ułamkiem. Amatorkom idzie to nieco oporniej. Jednak one są za to maksymalnie zdeterminowane, by mieć zjawiskowe paznokcie. Ich upór objawia się i tym, że dla urody są w stanie sporo znieść.

Czemu manicure paznokci powinno robić się wyłącznie w salonie kosmetycznym, a nie w domu?

Po pierwsze, bo kosmetyczka zna się na rzeczy i na pewno postara się zrobić wszystko tak, jak należy. Po drugie w salonie są profesjonalne narzędzia i sprzęty, za pomocą których już nie raz robione było manicure. Po trzecie kosmetyczka ma wiedzę i intuicję, jak zareagować i co zrobić, by popełniony przy metodzie hybrydowej zdobienia błąd, nie zaważył i to fatalnie na rezultacie. Robiąc samemu manicure, można narobić wiele głupot, które potem trudno cofnąć.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-hybrydowa/.

Comments are closed.