Przygotowywanie wartościowych i smacznych posiłków wymaga nie tylko wykorzystania świeżych i dobrej jakości produktów spożywczych, ale i trwałych i funkcjonalnych garnków. Wśród rekomendowanych dzisiaj kompletów najczęściej wymienia się garnki stalowe. Dlaczego?

Garnki stalowe w naszych kuchniach

Stal nierdzewna króluje w kuchniach od wielu lat – dzisiaj stal nierdzewna 18/10 to jedna z najchętniej wybieranych: odznacza się ona świetnymi parametrami technicznymi, nie odkształca się, nie jest podatna na ścieranie, wnikanie rdzy. Stal nierdzewna sprawia, że garnki tego typu sprawdzają się zarówno w naszych domowych kuchniach, jak i profesjonalnych kuchniach restauracyjnych. Garnki stalowe sprzedawane są w kompletach składających się z kilku lub kilkunastu elementów – dzięki temu bez trudu dopasujemy komplet do naszych potrzeb. Garnki uzupełniane są o lejki, cedzaki oraz wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. Dodatkowym udogodnieniem są również pokrywki ze szkła hartowanego z niewielkimi odpowietrznikami. 

Patelnie ceramiczne – czy to się opłaca?

Już od dawna w naszych kuchniach królują patelnie teflonowe – cenimy ich jakość. Ciekawą nowością są zestawy patelni, w których zastosowano ceramiczne powłoki. Patelnie z powłokami ceramicznymi odznaczają się wysoką odpornością na zarysowania, dają możliwość smażenia na minimalnej ilości tłuszczu, co przekłada się na zmniejszenie kaloryczności potrawy. Patelnie ceramiczne z powłokami to także świetna opcja dla osób, które chcą uniknąć przywierania pokarmów do dna garnka. Patelnie tego typu pozwolą nam na szybsze i bezpieczne smażenie. Całość uzupełniają wygodne rączki tworzone z materiałów antypoślizgowych. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu patelnię trzyma się w dłoni pewniej.

Comments are closed.

pokrowiec na grill gazowy puf na balkon meble technorattanowe ogrodowe